(2017 rok) Julian Tuwim – tradycja, recepcja, perspektywy badawcze (publikacja Uniwersytetu w Białymstoku)

Uniwersytet w Białymstoku, Instytut Filologii Polskiej wydał w 2017 roku publikację, pt. Julian Tuwim – tradycja, recepcja, perspektywy badawcze prezentującą m. in. „studia naukowe poświęcone literaturze, językowi, przestrzeniom, w których literatura spotyka się z filozofią, religią, ze sztukami pięknymi”.

(GRUDZIEŃ 2015 r.): "Tuwim bez końca" (publikacja Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego)

Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego w grudniu roku 2015 opublikowało pierwszy tom z referatami pokonferencyjnymi z Konferencji „Tuwim bez końca”, która miała miejsce w Łodzi, w roku 2013 w kwartalniku Acta Universitatis Lodziensis. Folia Litteraria Polonica T. 26 (2014) nr 4 wydanym w postaci papierowej.

(LISTOPAD 2015 r.): Julian Tuwim - Najpiękniejsze wiersze

 

 

   W księgarniach i bibliotekach jest dostępny najnowszy wybór poezji Juliana Tuwima.

 

 

 

.

(CZERWIEC 2015 r.): Tuwim Café na każdą pogodę i okazję

   

   Tuwim Café to unikatowy zestaw do dzielenia się poezją

 

 

 

 

.

(PAŹDZIERNIK 2013 r.): Ponowne wydanie wielokrotnie nagradzanej książki


Okładka Wydawnictwo Wytwórnia ponownie wydaje wielokrotnie nagradzany zbiór 28 wierszy dla dzieci Juliana Tuwima w interpretacji graficznej młodego pokolenia ilustratorów polskich. Fundacja objęła wydanie 2013 honorowym patronatem.
   

(MAJ 2013 r): Tuwim. Z głową w chmurach

W sprzedaży dostępny jest kolejny tomik wierszy Juliana Tuwima wydany przez Wydawnictwo Egmont. Całość, podobnie jak poprzedzający "Tuwim. Wiersze na wagarach", zilustrowana jest przez Marcina Wichę.

(MAJ 2013 r.): Tuwim. Wiersze na wagarach

Dostępny jest już w sprzedaży tomik "Tuwim. Wiersze na wagarach" wydany przez Egmont, są w nim zarówno wiersze znajdujące się w programach nauczania w gimnazjum, jak i utwory mniej znane uczniom. Całość jest zabawnie zilustrowana i opatrzona dowcipnymi komentarzami. Drugi tom już wkrótce! http://www.egmont.pl/pl/ksiazki/pelna_oferta/art1055.html